KAS YRA VOGUE ŠOKIO STILIUS?

Vogue šokis – tai vienas iš pagrindinių Vogue šokio kultūros (ballroom scene) akcentų, kuris kilo LGBTQIA+ lotyno ir afro amerikiečių pogrindyje JAV, Niujorke, kur buvo įkvėptas garsiuose mados žurnaluose, pristatimuose ir parduotuvių vitrinose besipuikuojančių modelių manierų ir pozų.  Šios kultūros bendruomenės nariams pozavimas priešais naktinių klubų veidrodžius tapo daug daugiau nei tik judėjimo būdas ir kūno grožio demonstravimas, tai viena iš protesto formų už pasaulį be rasizmo ir homofobijos. 
 
Vogue šokis gali padėti atskleisti daug skirtingų kiekvieno žmogaus savybių ir gebėjimų, nes yra skirstomas į tris pagrindinius stilius, kurie lyg visiškai skirtingi šokimo stiliai tarpusavyje skiriasi judesiais, atlikimo technika, jausmu, muzika pagal kurią šokame ir pagrindiniu judėjimu – groove’u. 
  
Tai: Vogue Old Way, jame visas dėmesys skiriamas grakščiam, tiksliam, kovos menų, senovės Egipto piešinių, breiko ir popping šokių stilių įkvėptam pozavimui į muzikos ritmą.
 
Old Way stilius
 
Vogue New Way, jame rankomis kuriamos iliuzijos ir aiškių linijų figūros susimaišo su akrobatikos ir gimnastikos įkvėptu, didelio kūno lankstumo reikalaujančiu pozavimu.
New Way stilius
Bei pasaulyje labiausiai išpopuliarėjęs moteriškumą padedantis atskleisti ir dažniausiai su aukštakulniais šokamas – Vogue Fem. 
Vogue Fem stilius
 Pastarąjį sudaro du pagrindiniai šokimo būdai: soft n cunt ir dramatics bei 5 elementai, kuriuos privaloma įvaldyti norint šokti taisyklingai. 
Tai Hands Performance, Catwalk, Duckwalk, Floor Performance ir Spins & Dips.
Hands Performance
Catwalk
Duckwalk
Floor Performance
Dip
Vogue šokio treniruočių efektas – pagerėjusi kūno koordinacija, grakštumas, lankstumas, pozavimo įgūdžiai, pasitikėjimas savimi, pagerėjas stiliaus pojūtis bei socialinis ratas, kuriame jausitės taip lyg šeimoje, kurioje vieni kitus išklausome, rūpinamės ir palaikome ne tik šokio aikštėlėje, bet ir už jos ribų!
 

KOKIĄ GRUPĘ RINKTIS?

Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties), o toliau pasitarus su treneriu nuspręsti kokioje grupėje jums būtų patogiausia šokti.

Pradedantieji

Ši grupė skirta neturintiems visai arba turintiems nedaug šokio patirties ir norintiems Vogue šokio mokytis nuo pat jo pagrindų. Čia daugiausiai dėmesio skiriama Vogue Fem šokio stilistikai. Gilinamasi į kūno judėjimą, muzikalumą ir visus 5-kis pagrindinius elementus, kuriuos jungiame į įvairias šokio kombinacijas ir choreografijas. Taip pat, susipažįstame su Vogue Old Way ir Vogue New Way bei keletu kitų Vogue šokio kultūroje sutinkamų disciplinų kaip Runway, Face, Best Dressed ir kt.

Vogue pradedančiųjų video

PRAMOKĘ

Kadangi pagrindus jau turite, šių treniruočių metu dar stipriau gilinsite savo žinias apie Vogue Fem šokio stilistiką. Vis daugiau dėmesio skirsite kūno judėjimui, muzikalumui ir visiems 5-kiems pagrindiniams elementams. Juos jungsite į įvairias jau sudėtingesnes šokio kombinacijas ir choreografijas. Taip pat, stiprinsite žinias apie Vogue Old Way ir Vogue New Way bei keletu kitų Vogue šokio kultūroje sutinkamų disciplinų kaip Runway, Face, Best Dressed ir kt. 

Vogue pramokusių video

OPEN

Ši grupė yra atviro lygmens, tai reiškia, jog skirta tiek jau su pagrindiniais Vogue šokio elementais susipažinusiems šokėjams tiek naujokams. Čia pagal bendras grupės galimybes mokomasi įvairių Vogue šokio elementų variacijų, plečiame kūno galimybių ribas ir tobuliname savo koordinaciją. Išbandome pirmąsias improvizacijos užduotis ir neriame į daug didesnio pasitikėjimo savimi paieškas.
 

Vogue open video

Pažengę

Ši grupė skirta ne tik gebantiems puikiai atlikti Vogue šokio elementus, bet jau ir laisvai improvizuojantiems arba tai darantiems drąsiai. Čia klausimą “kaip atlikti šį judesį?”, keičia klausimas “kas aš esu kai atliekų šį judesį ir ką noriu juo perteikti?”. Ieškome, eksperimentuojame, gilinames ir auginame savo asmenybę. Sužinome ir gebame išnaudoti savo stipriąsias savybes, bet nepamirštame ir tobuliname silpnąsias. Tampame ne tik profesionaliais Vogue šokio šokėjais, bet ir tikrais bendruomenės nariais.

Vogue pažengusių video

VOGUE VIDEO

VOGUE STILIAUS MUZIKA