KAS YRA DANCEHALL ŠOKIO STILIUS?

Pažaiskime žaidimą: kokias asociacijas jums sukelia Jamaika? Dažnam prieš akis suraibuliuos Karibų jūra, ausyse pasigirs Bob Marley muzika, aplink išvysite vykstantį vakarėlį ir jūs būsite visiškai teisūs!

Dancehall – tai šokio bei muzikos stilius kilęs iš Jamaikos, augantis bei vis dar besiformuojantis su šia diena. Dancehall šoka visi – ir merginos, ir vaikinai! Tai vakarėlių šokis, kuris spinduliuoja karštais ritmais ir neišmatuojama energija.

Dancehall vakarėlis

Svarbiausia šiame šokių stiliuje yra žingsneliai vadinami “steps”. Pagal juos Dancehall šokį galima skirstyti į keletą atšakų :

– Female (šio stiliaus žingsneliai yra skirti tik merginoms. Jie pritaikyti prie moteriškų linijų, padedantys atskleisti moteriškumą bei parodyti pasitikėjimą savimi).

 

Female stilius

-Smooth (tai specifinis minkštas judėjimas, kurio esmė – jausmas).

Smooth stilius

-Badman Dancehall (čia šokėjai imituoja, kad rankose turi ginklus. Judesiai piktesni, agresyvesni ir pilni aukštos energetikos).

Badman stilius

Taip pat pagal tai, kuriuo laikotarpiu šie judesiai buvo sukurti Dancehall galima skirstyti į Old School (tai pradžių pradžia), Middle School ir New School (šiuolaikinių šokėjų kūryba).

KOKIĄ GRUPĘ RINKTIS?

Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties), o toliau pasitarus su treneriu nuspręsti kokioje grupėje jums būtų patogiausia šokti.

Pradedantieji

Pradedančiųjų treniruotės yra skirtos norintiems susipažinti su Jamaikos kultūra per muzikos ir šokio prizmę.

Treniruočių metu lavinsite lankstumą, muzikalumą. Judėjimas maksimalioje amplitudėje, be kurio neapsieina kokybiškas dancehall atlikimas, padės ugdyti fizinę ištvermę. Mokysitės tiek bazinių, tiek sudėtingesnių judesių bei technikų, nesudėtingų junginių ir choreografijų. Gilinsitės tiek į Female, tiek į Badman šokių judesius, kurie padės įgauti pasitikėjimo savimi.

Dancehall pradedančiųjų video

OPEN lygmens dieninės treniruotės

Tai atviro lygio treniruotės tinkamos tiek pradedantiesiems, tiek šokio patirties jau turintiems šokėjams. Šiose treniruotėse lavinsite lankstumą bei muzikalumą. Judėjimas maksimalioje amplitudėje, be kurio neapsieina kokybiškas dancehall atlikimas, padės ugdyti fizinę ištvermę. Mokysitės tiek bazinių, tiek sudėtingesnių judesių bei technikų, nesudėtingų junginių ir choreografijų. Gilinsitės tiek į Female, tiek į Badman šokių judesius, kurie padės įgauti pasitikėjimo savimi.

Trenerės Gabija ir dieninių Dancehall treniruočių grupė

PraMOKĘ

Kadangi pagrindus jau turite, šių treniruočių metu gilinsite savo žinias apie skirtingas Dancehall šokio atšakas, dar labiau lavinsite muzikalumą, lankstumą ir ištvermę. Šoksite vis sudėtingesnes choreografijas bei daug dėmesio skirsite savo individualioms stiprybėms atrasti. Žinoma, filmuositės daug vaizdo įrašų, ruošitės ir dalyvausite įvairiuose konkursuose.

PAŽENGĘ

Ši grupė skirta su baziniu Dancehall judėjimu jau susipažinusiems šokėjams arba turintiems daugiau šokio patirties. Čia mokomės sudėtingesnių Dancehall stiliaus judesių, jų variacijų bei plečiame kūno galimybių ribas. Dalyvavimas įvairiuose konkursuose, renginiuose, varžybose bei video filmavimuose, neatsiejama šios grupės dalis. Čia išbandome vis sudėtingesnius judesius bei tachnikas ir neriame į dar didesnį pasitikėjimą savimi.

Dancehall pražengusių video

DANCEHALL VIDEO

DANCEHALL STILIAUS MUZIKA